Na okoliczność obchodów Jubileuszu 50. rocznicy budowy zegara na Zamku Królewskim w Warszawie Cech Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników miasta stołecznego Warszawy chce powołać specjalny zespół, który przygotuje plan obchodów.
Już teraz pracuje pierwszych kilkanaście osób skupionych w Zespole Jubileuszowym, w gronie którego prowadzona jest dyskusja na temat możliwych form aktywności.
Zespół ten działa w formie grupy zamkniętej na profilu społecznościowym, ale wspierany jest też przez osoby nie posiadające profili społecznościowych.
Efektem dyskusji – pracy tegoż zespołu powinien być plan obchodów i powołanie Cechowego Zespołu Obchodów Jubileuszu 50-lecia budowy zegara na Zamku Królewskim w Warszawie.
Niezależnie od wybranych form obchodów jubileuszu, dla jego rozgłaszania potrzebna będzie grafika jubileuszowa.
Prosty, czytelny przekaz graficzny, który będzie jednoznacznie identyfikował wszystkie ilustracje i przekazy drukowane, które na okoliczność obchodów jubileuszowych powstaną.
Dla promocji wydarzeń kulturalnych, tego typu grafiką posługuje się wiele jednostek. Najbliższym dla nas przykładem może być choćby Zamek Królewski w Warszawie, który na okoliczność jubileuszów związanych z odbudową Zamku posługuje się następującymi pokazanymi poniżej grafikami.
Jakiej grafiki my potrzebujemy?
Grafika wskazująca:
– czego dotyczą nasze promocyjne materiały (zegar na Zamku Królewskim w Warszawie)
– na jaką okoliczność się pojawiają (jubileusz 50. rocznicy budowy)
– kto organizuje te obchody (Cech Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników miasta stołecznego Warszawy).
Wszystko to, trzeba zamknąć w jednej, ciekawej i łatwej do zapamiętania prostej grafice.
Jeśli ktokolwiek może wesprzeć Cech w przygotowaniu takich materiałów przedstawiając projekt grafiki, to w imieniu Cechu bardzo o takie wsparcie prosimy.
Władysław Meller
koordynator prac Grupy Jubileuszowej
Informacje dodatkowe:
– w przypadku przedstawiania tarczy zegara, jedynym akceptowalnym ustawieniem wskazówek jest godzina 11.15, bo jest to „godzina zamkowa”
– logo Cechu jest dość finezyjny. Na projekcie może on być uproszczony do samego tzw sygnetu czyli znaku bez nazwy/ W tym wypadku są to insygnia zawodów cechowych (oko, kielich, koło zębate, pilnik i rylec).